Chorvátsko `07

Ak sa povie slovenské more, každý hneď vie, že reč je o Jadrane, ktorý je cieľom našich dovolenkárov. Chorvátske pobrežie ponúka úžasné scenérie, priezračne čisté more a tiež množstvo pamiatok. Práve tieto prednosti, spolu s pomerne dobrou dostupnosťou, nás viedli k nápadu zrealizovať spoločný relaxačný pobyt.

Hor sa do vybavovania… Oslovili sme niekoľko CK a po zvážení i kontaktovaní sme sa napokon obrátili na prešovskú CK VIVE. Naše požiadavky nebolo práve jednoduché splniť, no po pátraní sme s majiteľkou, pani Šebej-Kovaľovou /ktorej týmto ďakujeme/ našli vyhovujúci apartmánový komplex v známom stredisku Selce.

Odhodlali sme sa a vybrali sme termín od 13. júla a až neskôr sme zistili, že to je piatok! Nevadí, povedali sme si a snažili sa nezabudnúť na nič dôležité. Čas preletel ako víchor a zrazu tu bol deň D a my sme sa na autobusovom nástupišti nakladali do busu, ktorý nás odvážal 800 km na juh Európy. Čakala nás náročná cesta, no i osem dní v spoločnosti priateľov a v prostredí, na ktoré sme sa toľko tešili.

JAko napokon všetko dopadlo? Podarilo sa naplniť očakávania nás i všetkých účastníkov?

Najobjektívnejšie bude pridať ich vlastné vyjadrenia…

Naša spoločná dovolenka bola pre mňa:
– stretnutím s priateľmi a získanie nových
– doplnením chýbajúcej energie a síl (napriek tomu, že spánku bolo menej)
– potvrdením toho, že v každom človeku je niečo dobré – len to musíme byť schopní vnímať
– rušením bariér medzi intaktnými a handicapovanými
– výchovou detí a mládeže vo vzťahu k postihnutým ľuďom
Dúfam, že nik nebude pochybovať o pravdivosti mojich slov, pretože ešte teraz mi znie v ušiach veta “Bolo perfektne!” Najväčším šťastím pre mňa je radosť a pohoda iných a to sa mi na našej dovolenke splnilo. VĎAKA VÁM VŠETKÝM!

Monika

Po trochu únavnej ceste a slabšiemu ubytovaniu nás čakalo krásne počasie s priezračne čistým morom, ktoré nám to vynahradilo. Počasie nám prialo a slnka a mora sme si totál užili. No tešili sme sa najmä na kamarátov a kamarátky, s ktorými sme si užili kopec srandy.
Tešíme na ďalšie strávené spoločné dovolenky. Bolo super!!!

Peťo a Lucia

Na dovolenke bolo super! Som veľmi prekvapená aké tam bolo čisté more. Našla som si aj kamarátky. Boli tam pekné pláže. Strašne sa tam oplatilo ísť!

Tinka

Čaro malého turistického strediska Selce nespočívalo len v krásnom mori s pokojnými vlnkami, v nádhernej kamennej pláži, maličkom prístave pre lode, nekonečnej promenáde smerujúcej do letoviska Crikvenica, alebo tichých zákutiach či rušnom bulvári, rozmanitých možnostiach využitia voľného času ….
Čaro Seliec spočívalo najmä v plejáde ľudí, ktorí sa tam stretli a ktorí vytvorili neopakovateľnú a čarovnú atmosféru ….. Atmosféru, ktorá opantala naše srdcia, atmosféru, na ktorú asi každý z nás len tak ľahko nezabudne a bude na ňu dlho spomínať. Napriek všetkému, som vďačná, že som sa mohla toho zúčastniť a spoznať nielen jedinečných ľudí, ale aj anjelov bez krídel. Boli to ľudia, ktorí keď som potrebovala objatie, prišli a objali ma. Keď som potrebovala utrieť slzy, oni ich utreli a na tvári mi vyčarili úsmev. Vedeli ma počúvať aj dlhé hodiny, ale aj včas poradiť, keď mi bolo najhoršie. Dodávali mi silu na to, aby som zabudla na to zlé a bola šťastná. Na to slová vďaky jednoducho nestačia…..
Zdá sa mi, že sme na tomto mieste vytvorili časť jedného obrazu, obrazu ďaleko väčšieho než sme schopní vidieť, obrazu, ktorý je ako celok neuveriteľne krásny. Dúfam, že spolu vytvoríme ešte niekoľko takých obrazov …..

Adriana K.

Sú okamihy v živote človeka, na ktoré sa vopred teší. Možno si to neuvedomujeme, no sú i také, z ktorých sa tešíme i po ich uskutočnení. Zvláštny pocit, kedy nám je smutno za tým všetkým čo bolo, no zároveň sa tešíme, že sme mohli byť v tom čase, na tom mieste a s tými ľuďmi. Presne tieto pocity mám pár dní po návrate z chorvátskeho pobrežia, kde som mohol prežiť osem krásnych dní. Videl som veľa nádherných scenérií, zažil množstvo dobrodružstiev, precítil niekoľko nepopísateľných okamihov… Každý si našiel niečo pre seba, no zároveň prispel svojím JA k celkovej atmosfére v našej skupine. Vytvorili sme jeden organizmus, ktorý bude v mojej pamäti iba veľmi ťažko hynúť. Ďakujem týmto všetkým, ktorí mi pomohli opäť raz pocítiť, aké dôležité je žiť a nie prežívať.

Peter

Utužil som tam staré priateľstvá, získal pár nadherných nových,
chlípol si dobrého Ožujska, kúpal sa v priesvitnom mori.
Na izbe som sa veselil, aj po parketoch sa túlal,
pravidelný olev dával si, a po nociach žmúral 🙂 .
Hudba mi hrala statočne, z každého sálalo pižmo veľké 🙂 ,
všetko bolo tak ako malo byť, na Ideálnej Dovolenke…
hehe…

Tom@š

V takej spoločnosti pôjdem i na kraj sveta … 🙂

Mišo

Čo dodať na záver? Možno iba to, že nám bolo cťou byť vtedy a tam, a hoci sme to všetko vymysleli, hlavnými postavami ste v tomto príbehu boli Vy!

Ďakujeme, že dávate zmysel našej práci.

Katka a Peter