Čierny Balog `07

Deň telesne postihnutých na Čiernohronskej železničke sme v tomto roku poňali pre nás trochu netradične. Na tretiu júnovú sobotu sme zvolili hviezdicový zraz individuálnou dopravou a prostredie Čierneho Balogu bolo ideálnym miestom stretnutia členov Aktívneho vozíka. Milým prekvapením pre nás bola hojná účasť členov a sympatizantov, pre ktorých sme pripravili spoločný obed. Penzión Zelený dom, situovaný v blízkosti stanice železničky, bol vďaka vhodným priestorom takmer ideálnym miestom pre zraz.

Po obede a krátkom oddychu sme sa presunuli k múzeu železničky a o chvíľu sme sa už viezli na špeciálnom vagóniku úzkokoľajky, vedúcej do Vydrova. Tí, ktorí mali chuť ísť si pozrieť skanzen, vystúpili, niektorí sa osviežili a po prestávke sme sa pomalou jazdou vrátili do centra obce. Najmä pre deti ale i telesne postihnutých, ktorí sa na vláčiku viezli prvý krát, to bol hlboký zážitok a iba smutne opúšťali perón.

Krásne prostredie v srdci Slovenska v spojitosti s nádherným slnečným počasím poskytovali ideálnu možnosť na prechádzky, ktorú absolvovala väčšina účastníkov. Večerné grilovanie, biliard či posedenie opäť poskytli príležitosť na bližšie spoznávanie sa a rozhovory. Bol neskorý večer, keď sa zo Zeleného domu vytratila posledná hŕstka našej skupiny. Už pred odchodom však bolo jasné, že sa tu stretneme opäť…