Krpáčovo `08

Po minuloročných skúsenostiach sme sa spolu zo Zuzkou zhodli na zmene. Rozmýšľali sme čo by bolo vhodne a priťahujúce.
Hotel Biotika – Krpáčovo ukončil naše hľadanie vhodných objektov pre TP. 10.-13.07.2008 sme mali rekondično-integračný pobyt pre rodiny s postihnutými deťmi. Zúčastnilo sa ho 20 rodín spolu 71 osôb, pozoruhodný je fakt, že z celkového počtu rodín len 5 je členmi nášho združenia. V cene mali plnú penziu a 1 procedúru a pre deti sme mali vlastnú masérku Anku Grófovú z Košíc www.karneval.atknet.sk, ktorá sa im venovala podľa ich diagnózy, ktoré tam boli rôzne. Zároveň poskytla karnevalové kostýmy.

Vo štvrtok sme sa s menšími zmätkami ubytovali a stretli v jedálni, kde nebolo veľa času na predstavovanie, lebo hlad bol silnejší, po večeri mal každý svoj program.

V piatok po raňajkách sme si prešli pripravený program, povedali zopár inštrukcií a potom sa väčšina rozbehla do okolia na výlety. Tá malá hŕbka čo sme ostali sme pripravovali srdiečka pre rodičov, okrem detí tvorili aj dospelí majstrovské srdce vyšlo z rúk Mariána. Laci sa ujal úlohy fotografa. V doobedňajších hodinách sme mali prezentáciu Biolampy firmy Zepter, ktorá v priebehu dňa merala tlak a odprezentovala aj iné svoje výrobky. Neskôr Helka a Martuška pomohli s výzdobou sály na večernú disco. Medzitým mali deti rozdelené do skupín súťaž na hádanky, tí čo prehrali museli fúkať balóny. Tenisové kurty boli takmer celý deň obsadené rovnako ako ihrisko s hojdačkami a preliezkami. Vďaka krásnemu počasiu sme sa mohli do sýtosti slniť. Po večeri mali deťúrence sľúbenú disco.

Sobota – čas neúprosne letí, po raňajkách sme vyhlásili program a presunuli sa na parkovisko. Rodičia a zopár detí súťažilo „Hlava, ramená, kolená,……………..
Po obede sme so dali zopár písomných súťaží, rodičia dostali bludisko do skupín a deti matematické príklady, tí menší kreslili a spájali čiary. O pol piatej bola posledná súťaž, ktorú vymyslel malý Edko – „Hľadanie pokladu“, deti sme rozdelili do dvojíc a na skupinu vozíčkárov a chodiacich. Potom sme sa presunuli do jedálne, kde nasledovalo divadielko „Šípová Ruženka“ v podaní Želky, Majky, Miladky, Mariána a Juraja, ktoré malo veľký úspech naši herci museli pridávať ďalej nasledovalo ocenenie a odovzdávanie darčekov. bolo to niečo čo napriek mojim skúsenostiam mi rozbúchalo srdiečko a vtislo slzy do očí. Radosť a vďačnosť týchto naších deťúreniec bola úžasná. Odmenený bol každý, navyše sme pridali tým, ktorý boli aktívny a zvlášť bola ocenená rodina Izáková za ich lásku a obetu k svojim postihnutým dvojičkám a malej krásne Hanuške. Ako prekvapenie sme deťom spravili disco aj v sobotu.

V nedeľu po raňajkách sme dostali obedové balíčky a šli baliť. Nastalo lúčenie slzy, vymieňali sa kontakty. Parkovisko sa pomaly vyprázdňovalo so slovami, ĎAKUJEME A TEŠÍME SA NA ĎALŠIE STRETNUTIE.

Nesmierna vďaka patrí Lucke Schneiderovej a Ankičke Pástorovej, ktoré sa na prvýkrát perfektne osvedčili a zvádli decká úplne super.

Vidieť tú radosť a šťastie v tvárach týchto detí prajem zažiť každému, aby pochopil, že šťastie vychádza zo srdiečka.

My vám sľubujeme, že spravíme všetko preto, aby to vyšlo.

Ďakujeme a do skorého videnia.

Katka a Zuzka

Fakt bolo úplne super a veľká škoda, že keď sa to rozbehlo všetko naplno, tak sme museli ísť domov 🙂 – aj keď sa hovori, že v najlepšom treba prestať… Už teraz sa tešíme na budúci rok…

Patkovci


Chcem vyjadriť veľké poďakovanie organizátorkám nášho nezabudnuteľného stretnutia v Krpáčove – Katke a Zuzke, a ich neúnavným pomocníčkam a pomocníkom, ktorí nám ostatným vytvorili príjemné a pohodové strávenie chvíľ. Bolo to pre mňa úžasné v tom, že väčšina účastníkov boli rodiny s deťmi, čo ma veľmi obohatilo o skúsenosti a tiež povzbudilo, že “nie sme sami”. Srdečná vďaka a verím že takého akcie sa budú opakovať, a nebudú trvať tak krátko!

Anka Šimúnová


Ahojte, pozdravujeme všetkých, ktorí sa zúčastnili relaxačného pobytu v Krpačove a chceme poďakovať Kataríne Štulrajterovej a jej týmu za 3-dňový program, ktorý nám pripravili.“

Jan a Darina Valentovi


Ešte raz by som sa Vám chcela poďakovať za dni strávené na Krpáčove, za Vašu energiu, ktorú v sebe máte a mohli by ste ju rozdávať aj iným. Dúfam, že sa znovu stretneme pri takejto alebo inej príležitosti. Do skorého videnia.

Milada Palkovičová


Chcem vám ešte raz vyjadriť svoju spokojnosť s pobytom v Krpáčove. Bolo super. Aj počasie nám vyšlo akurát. Takže majte sa krásne, zdravím aj Katku a verím, že ešte ostaneme v kontakte.

Jana Jarošová


V prvom rade by som sa chcela na tejto stránke poďakovať organizátorkám Katke Štulrajterovej a Zuzke Maleckej, za to, že nám vybavili pobyt v krásnom prostredí v hoteli Biotika na Krpáčove. Aničke Pástorovej a Lucke Schneiderovej, ktoré nám vo všetkom pomáhali a Anke Grofovej za vynikajúce masáže, ktoré robila našim detičkám. Takže ešte raz veľké ĎAKUJEME!!!!!

Iveta Burianeková