Krpáčovo 2015

Fotogaléria - Krpáčovo 2015

Poznáte to; v posledný deň akcie padáte od vyčerpania a v duchu si hovoríte „nikdy viac“! O pár dní sa však pristihnete ako sedíte za počítačom a hľadáte možnosti, ako to podujatie o rok oživíte a čo všetko by „sa ešte dalo stihnúť“. V tomto sme si podobní a preto sme sa už ôsmykrát stretli pred koncom prázdnin v Hoteli Biotika. Trochu netypicky, v sobotu, no s mnohými známymi tvárami, neodmysliteľne patriacimi k tejto akcii. Celkovo 72 detí, mládeže i dospelých, s určitým druhom obmedzenia, no i zdravých, bolo odhodlaných aspoň na 6 dní zmeniť zaužívaný stereotyp, naučiť sa a prežiť niečo nové a v neposlednom rade spoznať nových ľudí.

Časť osadenstva už poznala okolie i približnú zostavu aktivít, ktoré neodmysliteľne patria k pobytu v Krpáčove, čo zjednodušovalo celú organizáciu. Obavy z nestáleho počasia, ktoré by mohlo narušiť program, sa deň od dňa zmenšovali, čo zaručovalo dostatok adrenalínu pre účastníkov. Po prvom, oddychovom a spoznávacom popoludní, využili sme krásne nedeľné počasie na výlet na vrchol Chopka, ktorého sa vďaka lanovke mohli zúčastniť aj fyzicky menej zdatní účastníci. Skupina najzdatnejších jedincov smerovala z Trangošky ku Chate M. R. Štefánika, na ktorú vyniesli po kuse dreva, čím si „vyslúžili“ šálku chutného čaju a obdiv všetkých účastníkov. Pre rodičov bola pripravená prezentácia zdravotníckych pomôcok, ktorá sa každoročne stretáva so záujmom prítomných.

Pondelok patril Čiernohronskej železničke s neodmysliteľnou jazdou „úzkokoľajkou“ a lesníckym skanzenom, v utorok nás očakávané kvapky nasmerovali do wellnes v Bystrej. Pre takmer dve desiatky detí bolo pripravené prekvapenie v podobe návštevy Holidayparku v Kováčovej, kde sa dosýta vyšantili v poloprázdnych bazénoch a na tobogáne. Po toľkých aktivitách padla vhod „tvorivá streda“, kde boli popri tvorivých pripravené aj menej náročné pohybové aktivity v okolí hotela.

Predposledný deň naše kroky smerovali na Donovaly, ktoré ponúkli rôznorodé možnosti pre každého účastníka, bez ohľadu na vek alebo obmedzenie. Výstup lanovkou na Novú hoľu, jazda na bobovej dráhe, trampolíny či blízke Habakuky, poriadne zdvihli adrenalín prítomných, no u viacerých tiež posunuli pomyselné hranice. Posledný večer sa ako tradične niesol v duchu diskotéky a rozlúčkového posedenia a piatkové ráno ukončilo 8. ročník rekondično-integračného pobytu.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii podujatia, ako aj všetkým sponzorom.

Naši sponzori