Krpáčovo 2013

Fotogaléria - Krpáčovo 2013

Vrcholila zima, keď sa v občianskom združení Aktívny vozík začali prípravy na v poradí už šiesty ročník pobytu v Krpáčove. Napriek osvedčeným aktivitám je každoročne potrebné podrobne naplánovať každú drobnosť, počnúc príchodom a ubytovaním, cez program, jeho organizačné zabezpečenie, až po samotné upratanie okolia i samotných priestorov hotela. Trio “avéčkarov” spolu so svojimi pomocníkmi zabezpečilo všetko potrebné, aby si skupina 73. účastníkov mohla na konci prázdnin užiť zaslúžený aktívny oddych.

Nadišla posledná augustová dekáda a hoci za oknom to vyzeralo skôr na október, viac ako dve desiatky rodín sa balilo a presúvalo na južné úpätie Nízkych Tatier. Vysoká nadmorská výška v spojitosti s výdatnými dažďovými zrážkami a citeľným ochladením pôsobili na prichádzajúcich účastníkov dosť odstrašujúco, no tí, ktorí sa už v minulosti pobytu zúčastnili vedeli, že organizátori majú určite pripravený zaujímavý program aj pre prípad nepriaznivého počasia.

Rodiny sa rýchlo ubytovali, šikovnejší si stihli obzrieť aj najbližšie okolie hotela a onedlho sa všetci stretli v jedálni na spoločný obed. Organizátori privítali prítomných a v krátkosti im predstavili program na popoludnie i základné organizačné pokyny. Zaujímavý týždeň sa mohol začať a tejto možnosti sa ako prvé chopili tí najmenší, pre ktorých si animátori pripravili zaujímavý program.

Aktívny oddych bol hlavnou náplňou podujatia a každú voľnú chvíľu vyplnila zaujímavá činnosť. Obľúbené tvorivé dielne zamestnali takmer všetky ruky, nadbytok energie sa dal zúročiť v športových aktivitách a relax telu dodali wellnes aktivity. Po celodennom programe mali deti svoj vlastný program v klubovni, čo umožňovalo dospelákom aspoň na čas poľaviť v ostražitosti a vychutnať si večerné posedenia. Pobyt poctil svojou návštevou aj pán Galdun, zástupca Rotary clubu Žilina, dlhoročného podporovateľa akcie.

Popri skupinovom programe sa dalo individuálne absolvovať prechádzku do okolia, športovú aktivitu, či navštíviť niektorú z blízkych atrakcií. Niektorí tak namiesto tvorivosti navštívili Tále, Bystriansku jaskyňu, Srdiečko na úpätí Chopku alebo Čiernohronskú železničku. Najväčší ohlas medzi účastníkmi mal celodenný výlet na Donovaly, ktorého sa zúčastnili takmer všetci. Organizátori pripravili jedinečnú jazdu lanovkou na Novú Hoľu a po výdatnom spoločnom obede adrenalínové jazdy bobovou dráhou. Individuálne sa dala navštíviť rozprávková krajina Habakuky a zábavný trampolínový park. Veľký ohlas mali aj prednášky zástupcov Polície, pracovníčky ÚPSVaR či prezentácia firmy Otto Bock. Jedinečným nezabudnuteľným zážitkom pre deti bola túra na Tále, spojená s absolvovaním lanovej atrakcie Tarzánia a účastníkov potešila možnosť povoziť sa na koníkoch.

Organizátori vymysleli zaujímavý spôsob motivácie detí, no aj ich rodičov, keď žetónmi odmeňovali účasť, výkony a odvahu počas pobytu. Posledný večer sa vyhodnotili a odmenili detské výkony a nasledovala Tombola – snáď najobľúbenejšia skupinová aktivita. Posledný večer sa už niesol v duchu balenia a rozlúčok, keďže po sobotných raňajkách sa šiesty ročník pobytu končil. Smutné pohľady detí, no i dospelých osvetľovali lúče slnka, ktoré odhaľovali vlhké oči lúčiacich sa. Mnohí však ešte z okna auta stihli zakričať – “tak opäť o rok v Krpáčove”!

Ďakujeme všetkým organizátorom, pomocníkom, účastníkom a podporovateľom, bez ktorých by nebolo možné usporiadať podujatie takého rozsahu a charakteru.

  • pdf[download#88#size#nohits]

 

Tím AV